Kemah Köyleri Dostluk Turnuvası’na Veda Ettik

0
11

Karderemiz çeyrek final umuduyla çıktığı Bozoğlak karşılaşmasını 4-2 kaybederek Kemah Köyleri Dostluk Turnuvasına veda etti.

Karşılaşma öncesi İskenderun’daki hain saldırıda şehit olan Kemah-Karacalar köyünden Şehit Kardeşimiz İSMAİL KARTAL ve Bozoğlak-Kardere derbisiyle ilgili olarak Kemah Kaymakamımız Sayın Gökmen ÇİÇEK ile telefon bağlantısı kuruldu.

Recep Babacan sunumuyla Radyo Gurbetten canlı olarak yayınlanan ve statdan da duyulan konuşmasında sayın kaymakamımız İSMAİL KARTAL’ın şehitlik haberinin alınmasıyla birlikte yalnızca ateşin düştüğü yeri değil Kemahı, her Kemahlının yüreği yaktığını; Kemah tarihinin şehitleriyle, kahramanlık destanlarıyla dolu olduğunu ve İsmail kardeşimizinde bu kahramanlardan birisi olduğunu belirtti. Sayın Kaymakamımız Kardere-Bozoğlak derbiyle ilgili olarakta; Kardere ve Bozoğlak’ın memleketimizin en güzel ve en nadide köylerinden biri olduğunu, sonuç ne olursa olsun kazananın Kemah olacağını belirterek her iki takıma da başarılar diledi.

Duygu yoğunluğunun yaşandığı bu dakikalarda, şehit olan mehmetçiklerimiz ve Gazze şehitleri için saygı duruşunda bulunuldu. Terörist saldırılar tribünlerce protesto edildi.

Kapalı ve zaman zaman yağmurlu bir havada oynanan karşılaşmaya seyircilerin ilgisi yüksekti. Takımlar karşılaşma öncesi birlikte tribünleri selamlayarak dostluk gösterisinde bulundular.

Takımımızın çeyrek finale çıkması için mutlaka sahadan üç puanla ayrılması gerekiyordu. Diğer taraftan Bozoğlak daha rahat bir konumdaydı.

Karşılaşmanın başlaması ile birlikte daha organize ve istekli bir takım görüntüsü veren Bozoğlakspor ilk yarıda bulduğu gollerle devreyi 3-0 önde kapattı. İkinci yarının başlarında Oğuzhan’ın attığı golle ümitlenen Karderemiz, Bozoğlakspor’un dördüncü golüne engel olamayınca moral olarakta tekrar geriye düştü. Orta saha mücadelesi şeklinde geçen karşılaşmanın ilerleyen dakikalarında Mehmet Ali’nin ayağından bir gol bulan takımımız skoru 4-2 ye getirdi. Ancak oyun temposu daha fazlası için yeterli olmadı ve bu sonuçla turnuvaya veda ettik.

Bozoğlakspor’u tebrik eder, bundan sonraki karşılaşmalarında başarılar dileriz.

Dar bir kadro ile turnuvada özveri ile mücadele eden; Kardereyi derece olarak olmasa da duruş olarak başarılı bir şekilde temsil eden Karderespor Yönetimine, Teknik Heyete ve Sporcu Kardeşlerimize ve takımlarını yalnız bırakmayan Taraftarlarımıza teşekkür ederiz.

Kardere.com
06.06.2010

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz